3 شهریور 1398

آشنایی با طراح بازی The Mind

در سال 2018 در نمایشگاه Spiel یک طراح بازی، پدیده بی چون و چرای آن نمایشگاه بود. وولفگانگوارش 39 ساله، یک پدیده تازه وارد در دنیای بازی های فکری است. او خالق بی استراتژی ترین بازی سال 2018 است.

در سال 2018 در نمایشگاه Spiel یک طراح بازی، پدیده بی چون و چرای آن نمایشگاه بود. وولفگانگوارش 39 ساله، یک پدیده تازه وارد در دنیای بازی های فکری است. او خالق بی استراتژی ترین بازی سال 2018 است. ساکن وین در سال 2018 یک بازی هوشمندانه اما بی استراتژی را طراحی کرد، که وقتی شما آن را بازی می کنید، با خودتان می گویید که چرا من این بازی ساده و سراسر هیجان را طراحی نکرده ام. برای آشنایی با نسخه فارسی بازی The Mind می توانید بر روی لینک #تله_پاتی کلیک کنید.

سال 1980 سالی عجیب برای طراحان بازی بود. زیر در سال 1980 مکعب روبیک ابداع شد. در همان سال مرموز ترین طراح بازی در اتریش به دنیا آمد. وولفانگ وارش در رشته زیست شناسی مولکولی در دانشگاه وین تحصیل کرد. او چندین جایزه در رشته تخصصی خود به دلیل تحقیق و پژوهش در زمینه سرطان بدست آورد. او سپس به دانشگاه علوم پژشکی وین و به انستیتوی داروسازی و سم شناسی دانشگاه دامپزشکی وین رفت و در آنجا تحقیقاتی را در آزمایشگاه ورونیکا انجام داد. او در سال 2012 مدرک دکترای خود را دریافت کرد و در پاییز همان سال به موسسه تحقیقات پزکی کمبریج انگلیس نقل مکان کرد.

ولفانگ در سال 2014 یک بورس تحصیلی از اروین شرودینگر دریافت کرد. او در سال 2016 در مرکزتحقیقات CeMM و در انیستیتوی داروسازی و سم شناسی دانشگاه وین مشغول به کار شد. او در اوقات فراغت کاری به جز طراحی بازی نمی کرد.در سال 2015 اولین بازی خود را با عنوان Dream Team  را با انتشارات Zoch Verlag  منتشر کرد. در سال 2016 بازی Schattenmeister  را طراحی کرد اما با استقبال بسیاری روبرو نشد. در سال 2017 خبری از ولفانگ و طراحی بازی جدید نبود. اما نام او در سال 2018 مانند یک توپ صدا کرد. در سال 2018 وولفانگ یک شگفتی بود. او با یک جعبه کوچک و 120 کارت توانست کاندیدای Spiel برای دریافت جایزه شود. در این جعبه کوچک یک بازی پرهیجان بود که شاید واقعا به معنای واقعی بازی نیست. یک بازی با ایده ذهن خوانی و یا همان تله پاتی. اما در همان سال قافیه را به میشاییل کیسلینگ و بازی جالب توجه اش به نام آزول باخت.

او احساس شکست نکرد، زیرا توانسته بود در حوزه جدید یک شگفتی خلق کند. اما او در سال بعد، توانست یک با قدرت به را به او حتی می‌توانست با بازی The Mind، جایزه‌ی Spiel des Jahres را نیز کسب کند ولی قافیه را به میشائل کیسلینگ و شاهکارش، آزول، باخت!...

او در سال 2019 با دو بازی The Quackers of Quedlinburg و Pretty Clever به Spiel برگشت و این دفعه توانست جوایز را درو کند.